AKTYWNY I ZDROWY WYPOCZYNEK
Nasze tereny znajduje się na obszarze NATURA 2000


    Turystyka przyrodnicza rozwija się przede wszystkim na obszarach chronionych - parkach narodowych i krajobrazowych, gdzie istnieją wspomagające ją elementy infrastruktury w postaci muzeów, sal wystawowych, ścieżek dydaktycznych, ośrodków edukacji ekologicznej i innych.


Aktywny wypoczynek na łonie natury staje się coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu dla ludzi pracujących cały tydzień w biurze w miejskim hałasie i stresie towarzyszącym szybkiemu trybowi życia. Chociaż inni, zmęczeni tygodniową gonitwą, są zdania że nie ma nic lepszego niż słodkie, weekendowe leniuchowanie. Jedni i drudzy znajdą coś dla siebie w odległości nie większej niż kilkanaście - kilkadziesiąt minut podróży samochodem lub rowerem.
Województwo świętokrzyskie ma w tym zakresie bogatą ofertę - od leniwie płynącego czasu do spędzenia w naszym ośrodku domków letniskowych na wsi,

Zdrowe powietrze, spacery i wycieczki rowerowe po lasach, łowienie ryb w akwenie rzecznym jak i  w stawie który znajduje się na ośrodku, lub spływy kajakowe po rzece CZARNA. Nie wszędzie da się słuchać śpiewu ptaków jak i zarówno w pewnej porze rechotu żab. Miłośnicy stonowanych, nostalgicznych krajobrazów nie znajdą w całej Europie takiego miejsca jak równiny w Machorach  z niepowtarzalnymi zachodami słońca i dziką przyrodą, a wiadomo że bagno wciąga .

                        Aktywny wypoczynek dostępny dla wszystkich chętnych.